Wydarzenia

Wydarzenia

Na zdjęciu dzieci, które będą reprezentowały przedszkole podczas XIV Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Wierszowanie” wraz z jury.

ELIMINACJE PRZEDSZKOLNE DO XIV GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ,,DZIECIĘCE WIERSZOWANIE” 2024: MIĘDZY NAMI ZWIERZĘTAMI

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie swoich pociech do konkursu.W tym roku do eliminacji przygotowało się 12 dzieci.Cele konkursu: stwarzanie dzieciom możliwości do zaprezentowania utworów wierszowanych popularyzacja współczesnej literatury dziecięcej rozbudzanie wrażliwości literacko-artystycznej dzieci dbałość o kulturę żywego słowa konfrontacja pomysłów na inscenizację utworówJury w składzie: Pani Magdalena Laskowska - przedszkolny ...
Czytaj Dalej
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich opowiadają dzieciom o stroju krakowskim.

Spotkanie z Folklorem Krakowskim 2024

Tegoroczna uroczystość z cyklu Spotkanie z Folklorem Krakowskim odbyła się 25 marca. Gośćmi spotkania były Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Balina: Panie: Cecylia Kania, Danuta Malczyk, Zofia Kania, Helena Nowosad oraz Aniela Fudała. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez Panią Klaudię Zaczyńską oraz pytaniem do dzieci ,,co to jest folklor?" ...
Czytaj Dalej
Dziewczynka grająca Maryję śpiewa piosenkę.

Spotkanie Opłatkowe 2024

17.01.2024 r. w naszym przedszkolu odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Mali artyści z zespołu teatralnego „Franusie” z grupy „Biedronek” przenieśli nas do Betlejem w spektaklu jasełkowym, w reżyserii Pani Alicji Szlachcic i przy pomocy Pani Katarzyny Kality. Gratuluję artystom i opiekunom wspaniałego występu oraz dziękuję za chwile humoru, refleksji i wzruszenia! ...
Czytaj Dalej
Dzieci śpiewają kolędę.

Kolędowanie w kościele parafialnym

Wspólne kolędowanie stanowi jedną z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych, która kultywowana jest również w kościele pw. Chrystusa Króla w Balinie. To właśnie tu w Święto Trzech Króli odbył się piękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Balinie, chóru parafialnego, scholi oraz naszych przedszkolaków. Był to niezwykły czas ...
Czytaj Dalej
Dzieci podczas Wigilii przedszkolnej.

Wigilia przedszkolna

21.12.2023 r. w naszym przedszkolu odbyła się wigilia oraz Jasełka, prezentowane przez dzieci z grupy „Biedronek”. Młodzi aktorzy przybliżyli historię narodzin Bożej Dzieciny z przejęciem odgrywając swoje role, przeplatając je kolędami i pastorałkami śpiewanymi wspólnie z wszystkimi dziećmi. Wspaniała widownia przyjęła młodych artystów w bardzo ciepły sposób i swoje uznanie ...
Czytaj Dalej
Goście oglądają nagrodzone prace.

XIV Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Plastyczny ,,Nasz przyjaciel Ekoludek”

1 grudnia 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się wernisaż z rozdaniem nagród laureatom XIV Powiatowego Konkursu Ekologiczno-Plastycznego pt. „Nasz przyjaciel Ekoludek”. Organizatorem konkursu było Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka - patrona ekologów w Balinie. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Starostę Powiatu Chrzanowskiego Andrzeja Urygę oraz Burmistrza Miasta Chrzanowa ...
Czytaj Dalej
Zdjęcie grupowe pod ołtarzem.

Msza święta z okazji Tygodnia Patrona

1 października 2023 roku odbyła się uroczysta Eucharystia z okazji wspomnienia św. Franciszka – patrona naszego przedszkola. We Mszy Świętej w intencji ,,O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dzieci rodziców, nauczycieli, pracowników Przedszkola Samorządowego im. św. Franciszka” uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola razem z rodzicami, pracownicy, absolwenci oraz przyjaciele. Dzieci ...
Czytaj Dalej
Dzieci w strojach krakowskich wraz z wychowawcami, Dyrektorem, Burmistrzem i Starostą podczas Dożynek.

Dożynki Gminne w Balinie

20.08.2023 r. na boisku przy ul. Spółdzielców odbyły się Dożynki Gminne podczas których wystąpiły nasze przedszkolaki. Gratulujemy pięknego występu! Zapraszamy do fotorelacji! ...
Czytaj Dalej
Pani Dyrektor, ksiądz Rafał Kluska oraz reprezentacja przedszkola.

W odwiedzinach u księdza proboszcza parafii w Regulicach – Rafała Kluski

3 lipca Pani Dyrektor Jolanta Głowacz wraz z reprezentacją przedszkola pojechała do Regulic do księdza proboszcza Rafała Kluski, aby wręczyć mu statuetkę ,,Przyjaciela Przedszkola" i podziękować za kilka lat owocnej współpracy. Księdzu Rafałowi życzymy Bożego błogosławieństwa i pamiętamy o nim w modlitwie ...
Czytaj Dalej
Pani Dyrektor Jolanta Głowacz oraz zaproszeni goście oglądają program artystyczny.

Pożegnanie Pani Dyrektor Jolanty Głowacz

"Są chwile, co długo w pamięci zostają,choć czas upływa, nie przemijają.Są też osoby, które raz poznaneNie będą nigdy już zapomniane". Dzień 16 czerwca 2023 roku przejdzie do historii naszego przedszkola, jako dzień pożegnania wyjątkowej osoby – naszej Pani dyrektor Jolanty Głowacz, odchodzącej na zasłużoną emeryturę. Pracę pedagogiczną rozpoczęła w 1981 ...
Czytaj Dalej
Loading...
Skip to content