ELIMINACJE PRZEDSZKOLNE DO XIV GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ,,DZIECIĘCE WIERSZOWANIE” 2024: MIĘDZY NAMI ZWIERZĘTAMI

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie swoich pociech do konkursu.
W tym roku do eliminacji przygotowało się 12 dzieci.
Cele konkursu:
 stwarzanie dzieciom możliwości do zaprezentowania utworów wierszowanych
 popularyzacja współczesnej literatury dziecięcej
 rozbudzanie wrażliwości literacko-artystycznej dzieci
 dbałość o kulturę żywego słowa
 konfrontacja pomysłów na inscenizację utworów
Jury w składzie: Pani Magdalena Laskowska – przedszkolny logopeda, Pani Alicja Szlachcic – nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz Pani Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie Filii w Balinie Anna Fitrzyk, miały wielką trudność wybrać reprezentantów przedszkola do kolejnego etapu konkursu. Poziom występów był bardzo wysoki. Mimo krótkiego czasu, dzieci nauczyły się na pamięć wierszy oraz pięknie je zaprezentowały. Rodzice przygotowali stroje i zadbali o właściwą interpretację utworu.

Gratulacje dla wszystkich, którzy odważyli się zaprezentować przed przedszkolną publicznością!

Nasze przedszkole będą reprezentować: Małgorzata Tworek z grupy „Jeżyki”, Amelia Zaremba z grupy „Jeżyki” oraz Natalia Leśniak z grupy „Biedronki”.

Konkurs organizowany przez PS nr 10 w Chrzanowie odbędzie się 25.04.2024 r.

Anna Głowacz-Kowalska