XIV Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Plastyczny ,,Nasz przyjaciel Ekoludek”

1 grudnia 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się wernisaż z rozdaniem nagród laureatom XIV Powiatowego Konkursu Ekologiczno-Plastycznego pt. „Nasz przyjaciel Ekoludek”. Organizatorem konkursu było Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Starostę Powiatu Chrzanowskiego Andrzeja Urygę oraz Burmistrza Miasta Chrzanowa Roberta Maciaszka. Sponsorami tegorocznego konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.
Oceny prac w dniu 22.11.2023 r. dokonała komisja w składzie:

• Pani Jolanta Głowacz – Dyrektor Przedszkola Samorządowego im. św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie w latach 1992-2023
  • Pani Małgorzata Góra – Dereszowska – artysta malarz – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
  • Pan Adam Pociecha – Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
  • Pan Jerzy Siewiorek – Leśniczy Leśnictwa Szczakowa

Na konkurs wpłynęło 105 prac plastycznych wykonanych przez 145 dzieci. 58 prac płaskich oraz 47 prac przestrzennych. Łącznie w konkursie wzięło udział  25 Placówek  Powiatu Chrzanowskiego. Na uroczystość przybyli laureaci konkursu wraz z rodzicami i nauczycielami. Honorowymi gośćmi wernisażu byli: Pani Jolanta Zubik – Zastępca  Burmistrza Miasta Chrzanowa, Pan Antoni Gawronek – Członek Rady Powiatu Chrzanowskiego, Pan Wiesław Domin – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Chrzanowie, Pan Michał Kłyk – Sołtys Balina oraz Pani Jolanta Głowacz – Dyrektor Przedszkola Samorządowego im. św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie w latach 1992-2023. Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor, Gabrielę Dubiel, absolwentka naszego przedszkola Maja Wodecka uświetniła wernisaż swoim wspaniałym występem, prezentując utwór Bourree skomponowane przez Georga Friedricha Händela oraz Etiudę Beriot’a. Następnie laureatom konkursu oraz przedszkolom, zostały wręczone nagrody w postaci książek, po czym goście udali się do Przedszkolnej Galerii Sztuki Dziecięcej, aby podziwiać wystawę. Na zakończenie uroczystości wszyscy goście spotkali się na poczęstunku i miłej konwersacji. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynator Katarzyna Kalita