Spotkanie z Folklorem Krakowskim 2024

Spotkanie z Folklorem Krakowskim 2024

Tegoroczna uroczystość z cyklu Spotkanie z Folklorem Krakowskim odbyła się 25 marca. Gośćmi spotkania były Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Balina: Panie: Cecylia Kania, Danuta Malczyk, Zofia Kania, Helena Nowosad oraz Aniela Fudała.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez Panią Klaudię Zaczyńską oraz pytaniem do dzieci ,,co to jest folklor?” . Dzieci poznały elementy stroju krakowskiego oraz dowiedziały się, co zwiastuje bocian.

Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności poprzez: recytowanie wierszy oraz śpiewanie piosenek. Panie z KGW z Balina pokazały dzieciom tradycyjny strój krakowski oraz opowiedziały ciekawostki o bocianie. Panie zaśpiewały również piękną pieśń wielkopostną. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w warsztatach i pomalowały drewniane bociany.

Dziękujemy Paniom z KGW za przybycie i kultywowanie tej pięknej tradycji!

Klaudia Zaczyńska

Skip to content