Z życia przedszkola

Z życia przedszkola

Dzieci trzymają w ręce plastikowe jajko.

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY ,,ALFABET LOGOPEDYCZNY”

Zadanie A – Jaka plama? było ćwiczeniem oddechowym wzmacniającym mięśnie okrężne ust, w tym zadaniu brały udział dwie grupy: grupa Biedronek i Jeżyków. Zadanie B - biedronka, brały w niej udział wszystkie grupy, było ćwiczeniem oddechowym wyróżniającym fazę wdechu i wydechu. Zadanie F - fryzjer. Podczas tej aktywności dzieci ćwiczyły ...
Czytaj Dalej
Grupa Jeżyki

Dzień Bociana Białego w balińskiej bibliotece

28 maja 2024 r. grupa ,,Jeżyki odwiedziła naszą balińską bibliotekę. Podczas zajęć dzieci poznały wiele ciekawych faktów z bocianiego życia pochodzących z książki ,,Bocian. Biografia nieautoryzowana” autorstwa A. Zbyryt, P. Tryjanowski. Dodatkowo nauczyły się piosenki ,,Kle, kle Bocku". Na koniec zajęć każdy wykonał portret bociana. Sylwia Koźmienko ...
Czytaj Dalej
Dzieci z grupy Biedronek z wychowawcą siedzą na schodach pod szkołą podstawową.

Wizyta „Biedroneczek” w Szkole Podstawowej

24.05.2024 r. był ważnym dniem dla „Biedroneczek”, wybrały się bowiem na wycieczkę pieszą do Szkoły Podstawowej w Balinie, do której będą uczęszczać po ukończeniu przedszkola. Dzieci były bardzo podekscytowane wizytą. Na miejscu serdecznie przywitały nas Pani Iwona Musiał oraz Miranda Taborska wraz z kl. III. Pani Miranda oprowadziła dzieci po ...
Czytaj Dalej

Odwiedziła nas Pani animator z Lava – uśmiech i dobra zabawa

Oskarek i jego mama wygrali konkurs, w którym nagrodą były odwiedziny Pani animator. Dlatego 20.05.2024 r. nasze przedszkole odwiedziła Pani Iwonka z Lava - uśmiech i dobra zabawa. Dzieci były zachwycone niespodzianką, a nasze przedszkole opanowały balonowe zwierzątka. Dziękujemy! ...
Czytaj Dalej
Grupa Biedronki

Wycieczka ,,Biedronek” na Dworzec PKP

17.05.2024 r. „Biedroneczki” wybrały się na pobliski dworzec PKP. Podczas spaceru dzieci poznały najbliższą okolicę, podziwiając po drodze przyrodę oraz piękne widoki z Pańskiej Góry. Przedszkolaki zwiedziły peron i obserwowały przejeżdżające pociągi. Dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat ruchu pociągów i zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać na peronach. Dzielnie ...
Czytaj Dalej
Chłopiec znalazł w okolicy przedszkola śmieć, za nim dzieci niosą worek.

Udział w akcji „Dzień Bez Śmiecenia”- sprzątanie najbliższej okolicy przedszkola przez wszystkie przedszkolaki

W piątek 10 maja 2024 r. wszystkie grupy z naszego Przedszkola uczestniczyły w akcji „Dzień Bez Śmiecenia” organizowanego przez Fundację Unimetal Recykling. Dzieci zaopatrzone w ochronne rękawiczki oraz worki wyruszyły aby posprzątać najbliższą okolice przedszkola –ulicę Komisji EdukacjiNarodowej. Zapraszam do fotorelacji.Anna Głowacz-Kowalska ...
Czytaj Dalej

Prace ogrodnicze Wiewióreczek w ogródku warzywno-ziołowym

Korzystając z pięknej kwietniowej pogody dzieci z grupy Wiewiórek postanowiły przystąpić do zabawy ogrodniczej przesadzając z doniczek pięknie pachnące zioła oraz poziomki. Dzieci spisały się na medal!Serdecznie dziękuję Rodzicom oraz Dziadkom za wsparcie Nas w tym przedsięwzięciu.Zapraszam do fotorelacji.Anna Głowacz-Kowalska ...
Czytaj Dalej
Chłopiec wyciąga papier.

Papier czerpany

Podczas zajęć przedszkolnych dzieci z grupy „Biedronek’ poznały sposób na zrobienie samodzielnie papieru czerpanego, do którego wykorzystały swoje stare rysunki. Ta praca techniczna była świetną okazją do pokazania dzieciom, że papier podlega recyklingowi. Przedszkolaki z zaangażowaniem przechodziły kolejno przez etapy tworzenia papieru, od rwania na kawałki swoich starych rysunków, zalewania ...
Czytaj Dalej
Zdjęcie grupowe pod Biblioteką w Balinie podczas pochodu z okazji Dnia Ziemi.

Miting ulicami Balina z okazji Dnia Ziemi

26.04.2024 r. dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w Mitingu z okazji obchodów MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI. Wszyscy radośnie i z uśmiechami na twarzy maszerowali przez ulice Balina i dumnie prezentowali transparenty o tematyce ekologicznej. Starsze grupy – Jeżyki oraz Biedronki udały się pod gniazdo bocianie w Balinie i po drodze ...
Czytaj Dalej
Grupa Jeżyków przy swoim ogródku.

Jeżyki zakładają ogródek

Jeżyki zadbały o swoją grządkę warzywną. Zasadziliśmy cebulę, pietruszkę, buraki, marchew, selera oraz pora. Sylwia Koźmienko ...
Czytaj Dalej
Skip to content