Piknik Rodzinny 2024

Maj i czerwiec to czas rodzinnych spotkań oraz majówek. W sobotę 25 maja w naszym Przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny, którego głównym celem była integracja społeczności przedszkolnej Na terenie ogrodu stały stoły pełne smakołyków przygotowanych przez Rodziców Naszych przedszkolaków. Dzieci wraz z Rodzinami mogły uczestniczyć w zabawach muzyczno- tanecznych prowadzonych przez animatora, malować buzie, robić kolorowe tatuaże, poskakać na dmuchańcu, przyjrzeć się z bliska wozom strażackim oraz porozmawiać ze strażakami. W tym roku w czasie Pikniku odbyły się także występy przedszkolaków przygotowane specjalnie dla Mamy i Taty z okazji ich święta. Przedszkolaki przygotowały na tą okazję wiersze, piosenki oraz taniec nowoczesny. Były też uśmiechy, całusy oraz upominki przygotowane przez każdego z ogromną starannością. Na zakończenie pikniku odbyło się także rozdanie nagród w konkursie plastycznym pt.: ,,Moja Rodzina wymiata na cztery strony świata”. Do konkursu zgłoszonych było 19 prac przygotowanych przez 21 przedszkolaków wraz z Rodzinami. Każda praca była inna, kolorowa i wyjątkowa. Każdy mały artysta włożył całe serce w przygotowanie swego arcydzieła dlatego też Jury miało bardzo trudne zadanie – nie potrafiło wybrać jednego zwycięzcy spośród tylu uzdolnionych dzieci dlatego jednogłośnie przyznano wszystkim pierwsze miejsce. Piknik Rodzinny 2024 na długo zapadnie w naszej pamięci. Dlatego też chcielibyśmy podziękować osobom oraz instytucjom, które wsparły nasza inicjatywę. Pragniemy także szczególnie podziękować Strażakom z OSP w Balinie, którzy przybliżyli nam swoją pracę, pozwolili pooglądać wóz strażacki, a na koniec zrobili nam majowy śmigus-dyngus . Podziękowania składamy też Panu Marcinowi Krauz oraz Pani Agacie Krzemyk za pomoc w organizacji pikniku. Na koniec podziękować chcieliśmy wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzicom za wspólnie spędzony czas.

Sylwia Koźmienko