Piknik Rodzinny 2023

27 maja zapisze się w naszych sercach, jako niezwykły dzień, a to głównie za sprawą Pikniku Rodzinnego, który odbył się w ogrodzie przy naszym Przedszkolu. Była to okazja do wspólnego oraz aktywnego spędzania czasu całej społeczności przedszkola i rodzin naszych dzieci. W tym roku tematem przewodnim Pikniku był KOSMOS, ponieważ rok 2023 został ogłoszony w Polsce „Rokiem kopernikańskim”. To niepowtarzalna okazja do celebrowania obchodów 550 rocznicy urodzin wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika, znanego na całym świecie, który „wstrzymał Słońce, a ruszył Ziemię”.

Podczas imprezy gościliśmy Mobilne Planetarium (kopuła audiowizualna), gdzie dzieci mogły obejrzeć projekcję filmu edukacyjnego „Zaczarowany globus”, prezentującego funkcjonowanie Wszechświata, jego gwiazd i planet.

Odbył się również pokaz mody ECO FASHION 2023: „Eko – strojem podbijam kosmos” w ramach podsumowania konkursu organizowanego przez nasze przedszkole. Rodzice i dzieci wykazały się ogromną kreatywnością – prezentowane stroje były znakomicie przygotowane, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Piknik był również okazją do zaprezentowania całej społeczności przedszkolnej figury naszego patrona świętego Franciszka, która pojawiła się w ogrodzie przedszkola. Wykonana w drewnie rzeźba świętego Franciszka z ptaszkami jest autorstwa Krzysztofa Góreckiego – rzeźbiarza, twórcy sztuki ludowej z Galerii „Drzewiej” z Poręby Żegoty. Figura została uroczyście poświęcona przez ojca Lesława Zachurę – gwardiana z klasztoru w Alwerni. Odtąd codziennie będzie witała naszych przedszkolaków zmierzających rano do przedszkola, spoglądając na nich z „Lasku świętego Franciszka”.

W trakcie pikniku skorzystać można było również z bogatej oferty rozrywkowej dla całej rodziny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dodatkowe atrakcje przygotowane dla dzieci i ich rodzin, w tym: malowanie twarzy, tatuaże, kolorowe balony. Oczywiście nie mogło zabraknąć tego, co dzieci lubią najbardziej, – czyli szaleństwa na dmuchanym zamku. Dla zgłodniałych dostępne były stoiska z popcornem, watą cukrową, ciastami, lodami, kawą i napojami chłodzącymi. Tradycyjnie też uczestnicy mogli skosztować pysznej grochówki przygotowanej przez Panie kucharki.

Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez naszych przyjaciół – ratowników ze Stowarzyszenia Malta – Służba Medyczna oddział Chrzanów.

Wydarzenie zgromadziło całą społeczność przedszkolną, przybyli do nas także babcie i dziadkowie. Rodziny wraz z dziećmi miały okazję do wspólnego spotkania i integracji. Pogoda jak zawsze nas nie zawiodła.

Piknik Rodzinny 2023 na długo zapisze się w naszych wspomnieniach. Dlatego chcielibyśmy podziękować osobom i instytucjom, które wsparły naszą inicjatywę, a przede wszystkim rodzicom i przedszkolakom za niezapomniane chwile spędzone razem. Bez Waszej obecności i entuzjazmu, to wydarzenie nie byłoby tak wyjątkowe.

Koordynator Pikniku Alicja Szlachcic