Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie „Biedronek”

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzimy w tym roku już po raz trzynasty. To święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa “The Dot” („Kropka”) wydana w Stanach Zjednoczonych 15 września 2003 roku. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, wydana alfabetem Braille’a i stała się pretekstem do zorganizowania od 15 września 2009 roku wielkiej światowej akcji – International Dot Day (Międzynarodowy Dzień Kropki).

Nasze „Biedroneczki” również włączyły się w obchody Dnia Kropki. W tym dniu wszyscy mieliśmy na sobie ubrania wypełnione kolorowymi kropkami. Świętowanie rozpoczęliśmy od poznania historii małej bohaterki opowiadania P. H. Reynoldsa o imieniu Vashti, która początkowo nie wierzyła we własne możliwości, ale dzięki mądrej nauczycielce odzyskała wiarę w siebie i odpowiednio przez nią pokierowana zaczęła realizować swoje marzenia. W oparciu o treść opowiadania dzieci układały historyjkę obrazkową, która stała się jednocześnie inspiracją do kreatywnych zabaw. Były zabawy integracyjne, ruchowe, muzyczne, których tematem przewodnim była kropka. Dzieci tworzyły kropkowe dzieła, rozwijały umiejętność kodowania, wykonywały śmieszne i kreatywne zadania z wykorzystaniem kart ruchowych. Nawet miód na owsiance był w tym dniu w kształcie kropki. Dzień Kropki pomógł „Biedroneczkom” odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić.