Apel o świętym Franciszku

W ramach realizacji programu autorskiego „Przedszkolak Małym Ekologiem” 2 listopada 2021 roku gościliśmy w naszym przedszkolu o. Lesława Zachura –gwardiana z klasztoru w Alwerni. Okazją do spotkania był coroczny Apel z okazji Dnia Patrona Przedszkola – Świętego Franciszka z Asyżu – patrona ekologów.

Ojciec Lesław zaprezentował nam strój franciszkański oraz opowiedział przedszkolakom o tym, jak wygląda praca na misjach w Zimbabwe, gdzie spędził 8 lat, uczestnicząc w misji pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy. Na misji było około 60 osób tzw. liderów. Ojciec Lesław co tydzień dojeżdżał do 5 odległych misji w promieniu 800 km. Podczas spotkania nasz gość przypomniał nam pozdrowienia w języku tubylców, których uczyliśmy się rok temu. Dzieci z wszystkich grup zaprezentowały program artystyczny składający się z wierszy, piosenek i scenki teatralnej nawiązujących do życia świętego Franciszka – patrona naszego przedszkola. Na zakończenie Apelu wspólnie odśpiewaliśmy hymn przedszkola oraz podziękowaliśmy Ojcu bernardynowi za wizytę w naszym przedszkolu, wręczając albumik z pracami wykonanymi przez dzieci. Pamiątkowe zdjęcia grupowe z o. Lesławem w holu przy obrazie świętego Franciszka będą nam przypominać wspólnie spędzone chwile.