Biedroneczki sadzą kwiatki i dbają o środowisko – Dzień Ziemi.

W 1970 roku po raz pierwszy obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem ustanowienia tego święta było uświadomienie wszystkim, jak ważna jest ochrona środowiska oraz życie w zgodzie z naturą. Nasze przedszkolaki również od wielu lat przyłączają się do obchodów tego święta, organizując Apele Ekologiczne i Mityngi ulicami Balina oraz inne akcje proekologiczne. Wszystko to co czynimy ma pokazać innym, że my również dbamy o środowisko naturalne i jesteśmy za nie odpowiedzialni. W tym roku, aby upiększyć nasz ogród przedszkolny wspólnie sadziliśmy do skrzynek i wokół oczka wodnego kolorowe bratki i inne kwiaty, które podlewaliśmy i obserwowaliśmy, jak rosną. Dzięki temu staliśmy się prawdziwymi przyjaciółmi przyrody, którzy troszczą się o otaczające nas środowisko, gdyż jest ono naszym wspólnym domem.

Dziękuję Rodzicom za wsparcie i pomoc w realizacji naszego ekologicznego przedsięwzięcia.