Warsztaty ,,Balin ratuje pszczoły”

23 września w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ,,Balin ratuje pszczoły – warsztaty świata zapylaczy i pszczelarstwa” realizowane przez firmę Zbiory z Natury Marcin Lubnau. Gmina Chrzanów znalazła się w gronie wyróżnionych samorządów w ramach konkursu “Małopolska Wieś 2024″ i w jednej z kategorii konkursowych, Nowatorska Małopolska Wieś, otrzymała nagrodę w formie dotacji celowej w wysokości 50 000 zł. Środki te posłużyły do realizacji zadania ,,Balin ratuje pszczoły”. Realizacja przedsięwzięcia zwiększyła świadomość ekologiczną dzieci.

Zakres tematyczny warsztatów obejmował:

-zapoznanie dzieci ze światem pszczół, zawodem, strojem pszczelarza i sprzętem pszczelarskim,

-degustację miodu,

-wytop świec z wosku pszczelego – każdy uczestnik otrzymał jedną wytopioną świeczkę oraz jedną świeczkę skręcaną z węzy pszczelej,

-ozdabianie świeczki z wosku pszczelego – pakowanie w woreczek celofanowy przewiązany sznurkiem jutowym,

-zapewnienie uczestnikom materiałów do zajęć praktycznych, paczuszek roślin miododajnych oraz drewnianych hoteli dla owadów do złożenia w domu.

Dzieci były zachwycone warsztatami i słuchały P. Marcina z niezwykłą ciekawością.

Dziękujemy!

Klaudia Mendela